חסר רכיב

גראופה יצחק

גראופה יצחק
13/6/1924 -
- 15/07/1948
קורות חיים:  


יצחק נולד ב-1924 בעיר המבורג וחונך בהולנד. בשנת 1938 עלה ארצה. הוריו השתקעו ברמת-גן ושם למד בגמנסיה. יצחק הצטרף לחברי ה"סוקלים" בכפר סולד שהיוו את אחת הקבוצות שייסדו את בארי.
הוא בא אלינו יחד עם כמה חברים מסניף הנוער העובד בשכ' בורוכוב למרות שלא היה חבר בתנועה. היה מורגש שהינו רחוק מההווי שלנו ומחיי הקיבוץ, אך חיש מהר הסתגל לחיינו.
זמן קצר לאחר שהקבוצה עברה לגדרה, התנדב יצחק לבריגדה. זו הייתה התנדבות מיוחדת במינה כי היה בינינו ויכוח קשה על עצם השליחות ועל האיש שנשלח. היו שפקפקו אם צריך להסכים לשליחותו של יצחק, אבל רובנו ידענו שהוא יחזור אלינו. ואכן, הוא היחיד מכל חיילינו שנשאר בקבוצה.
זמן קצר לאחר שובו מהצבא ביקש מהקבוצה שחרור לשם לימוד החקלאות בקורס לחיילים משוחררים בביה"ס כדורי. הדבר ניתן לו, ומשם חזר כאיש מבין ונתון בשאלות משק. היה אחראי על ענף המטעים ואחר כך מרכז המשק בנחביר. בהיותו שקוע בעבודת המשק ראה בזה את תכלית חייו.
עם הפסקת עבודות המשק בזמן החרפת מצב הביטחון בנגב, ידע, באותה מסירות ובאותה התלהבות המלווה ביוזמה, לקבל על עצמו אחריות צבאית ולהתגלות כאיש צבא נאמן. השתתף בקורס צבאי ב"בארות יצחק" ובאותו יום נערכה ההתקפה הקשה על משק זה, בסיוע טנקים של הצבא המצרי.
יצחק נטל חלק בקרב ובו נפל ביום 15.7.1948.

יהי זכרו ברוך


חסר רכיב