חסר רכיב

נגלר ראובן

נגלר ראובן
-
20/12/1945 - 15/05/1977

קורות חיים:  

ראובן נולד ב-20.12.1945 על אם הדרך, בואכה עין המפרץ. הוריו סבינה וישראל נגלר, הגיעו ארצה כעולים בלתי לגלים, לאחר תלאות מלחמת העולם השנייה, שבמהלכה אף שכלו את בתם הבכורה.
המשפחה שהתה זמן קצר בקיבוץ עין המפרץ ולאחר מלחמת השחרור עברה לתל חנן שליד נשר. שם עברו על ראובן שנות ילדותו. כשנפרדו ההורים חי ראובן עם אביו בחיפה.
בגיל 12 ניסה להיקלט בקיבוץ בית אורן, אך כעבור שנה עבר לבארי, והצטרף לקב' "אשל". הוא הצטיין ברוב מקצועות הלימודים. אך המורים לא שבעו נחת מלשונו החדה. מגיל צעיר גילה יחס של חיבה לבעלי חיים, והתקשר במיוחד לכלבים, אותם גידל באהבה ובמסירות. מאוחר יותר עבד בענפי הדיר והרפת. שם גילה כושר עבודה רציני, מקצועי ואחראי.
בשנת – 1963 התגייס לשורות הנח"ל, עבר קורס מ"כים ואח"כ קורס קצינים. כקצין שירת בהאחזות הנח"ל "צור נתן" שבשרון. השתחרר מצה"ל זמן קצר לפני מלחמת ששת הימים ומכיוון שלא הוצב עדיין ליחידת מילואים לא נקרא למלחמה. הדבר חרה לו מאד, והוא קם והצטרף לאחת היחידות בסיני.
ב-1972 נשא לאשה את נעמי, חברת גרעין "אביר" והם הקימו את ביתם בבארי. בשנים אלה עבד ראובן בפרדס, בטיולי סיני, ובמסגריית המשק.
במלחמת יום הכיפורים נלחם בסיני, כקצין טיווח בתותחנים, באוגדתו של אריק שרון.
באוקטובר 1974 נולד נחשון בנו בכורו, וראובן היה מאושר בו עד אין קץ.
בפסח תשל"ז, מחליטים ראובן ונעמי לעבור אל המשפחה היושבת באשדות יעקוב, ראובן נלהב לעבוד במכלית החלב של אשדות.
ביום ראשון כ"ז אייר, 15.5.1977 נספה בתאונה והובא לקבורה באשדות יעקב.

יהי זכרו ברוך

חסר רכיב