אתר קיבוץ בארי
חסר רכיב

מוסף ספורט 4.10.09

04/10/2009
מוסף ספורט 4.10.09
 

 

 

מס' 15521

יום ראשון

ט"ז בתשרי, תש"ע

4.10.2009

       

 

 

           

 

אולימפיאדת בארי מס' 2 - משחקי אסיף 2009

 

אנחנו והעולם

בקופנהגן בחרו שלשום בעיר ריו דה ז'נרו כמארחת אולימפיאדת 2016. ריו נבחרה למרות שהיא קצת מסוכנת (פשע ברחובות) ומדברים בה פורטוגזית, אבל בארי עולה עליה בשני פרמטרים אלו. אנחנו פחות מ- 5 ק"מ מאחד מהמקומות הבעייתיים ביותר בעולם ואצלנו ברחובות מדברים פורטוגזית, בעיקר כשמש' גאז נפגשת עם מש' פישביין.

אז ריו קטנה עלינו. אולימפיאדה כאן אצלנו, מוגדרת הצלחה מסחררת מראש, ואתמול על הדשא המחודש ניתן היה לחוש זאת באוויר.

 

המשחקים האולימפיים

המשחקים יצאו לדרך ללא טכס פתיחה מרשים, אבל עם דגש חזק על הרוח האולימפית ועל האוכל (ארוחת בוקר על הדשא וגם קרמבואים, ארטיקים ומה לא). שלוש קבוצות בצבעים שונים התחרו על הבכורה בענפי ספורט לא אולימפיים, קצת מוזרים, שלא לאמר הזויים, אבל מרתקים ומעניינים ביותר.

כבר בפתיחה ניתן היה לחוש את המתח באוויר, כאשר הקבוצה האדומה מנצחת במרוץ שקי הכביסה (צבעוני בהיר) בהפרש זעיר, אבל מצלמות הפוטו פיניש המשוכללות, קלטו  את רבקה מנור כמנצחת, ומביאה זהב יחד עם נורית ממדוב, עומר שחורי ונדב בכר לקבוצה האדומה. הקבוצה הירוקה הקדימה את הכחולה במרוץ למדליית הכסף.

במוקדמות של מרוץ החביות, בלט צבי אלון אשר לא נכנע לחבית שהעדיפה לגלגל אותו במקום להיפך וסיים את המסלול בזמן איטי אך נחוש. כוכב החביות איתמר שורק פשוט שייט לניצחון במקצה בילדים בזמן הטוב ביותר בתחרות 29.65 שניות, לפני נורית ממדוב (שניהם אדומים) ואפק כהן (כחול). במרוץ לבוגרים טס שרון שבו לניצחון 31.29 שניות, שנייה מהר מאלון פאוקר (ניצחון כפול לכחולים) לפני יואל פרידמן האדום.

במרוץ הקלנועיות היוקרתי ניצח רון שורק האדום במקצה לדגם ישן, לפני אבא ברמק (כחול) ויניב גלברד הירוק. שימו לב שאבא זקן חברי בארי, התחרה מול "תינוקות". במקצה לדגם חללית חצה ראובן קלמר את הקו, לפני דוד עברי ותמר שלוי הכחולים. ראובן גויס כבמב"ח ע"י יניב ג. לקבוצה הירוקה למרות שהוא מגיע מהאזור הכחול.

מרוץ המריצות העלה את רמת הסיכון. מומחים סבורים שרק גראנד פרי מונקו צפוף ומסוכן יותר, אך המרוץ הסתיים למרבה הפלא ללא תאונות. שרון שבו (הבלתי נלאה) חצה את הקווים עם שקד או דולב (שניהם עם חולצת בניון וקשה להבדיל) בדקה ו- 9 שניות, 6 שניות לפני אופיר בכר עם רותם, זהב וכסף לכחולים, ובארד הסתפק שלומי יטח עם דנה מהקבוצה האדומה.

בתחרות הפנדלים שכללה בעיטה ממרחק לשער קטן ללא שוער, דייק יואב אדמתי הירוק בכל ארבע הבעיטות שלו, אחד יותר ממשפחת בר, איתי ויובל הכחולים.

בתחרות הקפצת כדור על הרגל, תחרות המאורגנת עבור מני גודארד האלוף הניצחי, ארעה מיני דרמה. ספירת השופטים הראתה כי שרון שבו זכה בסיכום שני המקצים, אבל ספירת הצופים ומני הראתה אחרת. הוגש ערעור שהגיע עד לחלונות הגבוהים במשרדי ההתאחדות לכדורגל ובגמר החוזר והאטרקטיבי, ניצח בקלות מני, שהקפיץ כדור בישיבה! את שרון שהקפיץ כדור בעיקר על הברך! מחוץ לתחרות הראה השדר הראל קרול, איך מקפיצים כדור על הראש! מה עם הקפצה פשוטה על הרגל? לא שמעתם על דבר כזה?

מרוץ הביצים הייתה התחנה הבאה שריתקה את הצופים. תחרות קבוצתית להעברת מגש שלם מצד לצד כשהביצה מונחת על כף שמוחזקת בפה של המתחרים. שי דוידי נקרא בדקה ה- 90 לדגל, הירוק כמובן, עזר להביא את הזהב, יחד עם יואב אדמתי, רועי מייזנר, רוני ויניב גלברד ומילי שומרוני. במקום השני סיימו האדומים לפני הכחולים, עם אלה בן עמי שהצליחה להעביר הכי הרבה ביצים במקצה אחד, שבע!  מחוץ לתחרות שבר טל מנור את שיא הסבלנות בהעברת ביצה מצד לצד בהליכה איטית ומדודה.

החלפת גלגל ברכב, תחרות שהומצאה ע"י מנצ'ר ששואף להפוך אותה לתחרות יומיומית, עקב החוסר אונים שמפגינים לעיתים נהגי בארי. תחרות קבוצתית בה הבחורות עוסקות בפרוק והבחורים רשאים לעזור בהרכבה. הרבה תושיה ומיומנות גילו כמה בחורות, לא לפני שקבוצה אחת ניסתה לשווא לסגור את הברגים במקום לפתוח. הקבוצה הכחולה עם שרון כהן, עדי פאוקר, מירב אריאלי, ויקטור סודאי, יניב כהן ואלון פאוקר עשו את זה בקצת יותר מחמש דקות, לפני הירוקים שהקפידו על הצבת משולש וחליפות זוהרות והאדומים.

מרוץ מגלשיים בשלישיה, הציג את השלישיה הכחולה, שזכתה לכינוי נבחרת אוסטריה ובצדק. תאיר בירה, אלה בן עמי ומיכל פאוקר, שעבדו כל הבוקר חזק באימונים וגלשו בבטחה לניצחון קליל, על הקבוצה האדומה,  כשהירוקים מסתפקים בארד.

...2


-2-

 

טורניר השש בש היוקרתי ריכז התעניינות רבה שהגיעה לשיאה בגמר, בו ניצח דוד עברי, איך לא, מלווה בשושנה – הנשק הסודי, את אביבית שוורץ. כבר במוקדמות עפו הזוכים מאשתקד, אייל בן צבי ויצחק נשיא. בהמשך בלטו נציגי מש' אלון, דניאל ועינת, שהגיעו יחד למקום השלישי לפני יהודה סימון. הדאבלים המופלאים של דוד, שמגיעים כל אימת שהוא נזקק להם, יחקרו בימים הקרובים. מומחים סבורים שהלחישות של שושנה או שמא המתכונים שלה הם הגורמים להצלחה.

טובי הקוסמים נרשמו לקורס בנושא, שדוד יפתח ביום מן הימים.

 

התואר הקבוצתי

בהפרש ניכר ניצחה הקבוצה הכחולה (זיתים, ותיקים וקומותיים מערב) בראשות מני גודארד, עם יתרון אדיר בתחרויות הכדור, ועם משפחת פאוקר ו.. שרון שבו. בקרב על הכסף ניצחה בהפרש זעיר הקבוצה הירוקה, מהדרים ואשלים, בראשות יניב גלברד שהגיע דווקא עם חולצה אדומה (אין חולצות ירוקות במשפחת גלברד) ובמקום השלישי והמכובד התנחמה הקבוצה האדומה של אריק קראוניק שהגיעה מאורנים ומעיגול הקומותיים.

 

שלב התודות

למיה תבורי נשיאת הוועד האולימפי המקומי, על שליטה מוחלטת בהתנהלות המשחקים ללא שום תקלה. לצוות המשחקים שכלל את צחי דבורי, דני מייזנר, אורי וולך, עמוסי שזר ודרור אור. הצוות קיבל עזרה משלומית אלון (לוטן), דביר הקר ואיילת בכר מצוות סוכות וגם מנשיאת המשחקים הקודמים, יעל בן צבי ומעינת מאיר ונועם יצחקי.

תודה מיוחדת לאבלום השופט הראשי של המשחקים, ולרולרול וגיא ברוך על שידור מזהיר ובלתי פוסק של ההתמודדויות.

ולתומר גלברד וניב יצחקי שעל ההגברה.

תודה גם לכל מי שעזר וטרח ושמו לא הוזכר ולכל המשתתפים והצופים על שהפגינו הגינות ושמרו על הרוח האולימפית.

להתראות באולימפיאדה הבאה, יש לכם שנה להתאמן ולהפיק לקחים, או פשוט לעבור לשכונה של שרון שבו.

יובל בר.

 

 


                                               

 

 

                                                                                   

חסר רכיב