חסר רכיב

רפופורט קני

רפופורט קני
-
11/11/1991 - 03/01/2015


קני רפופורט

נולד: 11/11/1991 נפטר: 03/01/2015
קני נולד ב-11.11.1991, ילד רביעי לנואל ועומר, אח ליונתן, נטשה ואדם. אחריו נוסף למשפחה גם דן. משפחה מרובת ילדים, כל ילד צריך לתפוס את מקומו במערך המשפחתי. בין קני ודן נרקם קשר חזק, אולי משום הפרש הגילים הקטן ביניהם. הם גדלו כזוג תאומים. קני שהמעיט בדיבור והיה שתקן גדול, היה הרעיונאי ואילו דן, שהיה כרוך אחריו, ידע "לקרוא", לפענח ולדברר את קני. וגם להוציא אל הפועל את הרעיונות שלו.
קני היה ילד יפיפה, בלונדיני, בעל אינטליגנציה טבעית גבוהה, שתקן ומופנם. ילד טוב. המטפלות שלו בגיל הרך היו איילה חצרוני ויוכי אלון. הן מספרות כמה אהבו אותו. לרוב הוא היה שותק, ופתאום מפתיע וזורק איזה משפט חכם לחלל העולם. יוכי אומרת שקני היה אחד הילדים שהקשר איתו נשמר שנים רבות, לא דווקא במילים אלא בחיוכים ובלב. בשנים האחרונות הוא היתמר לגובה וכשהייתה נפגשת איתו, עם הורדת המגש בסיום הארוחה, תמיד הזהירה אותו לכשיגיע לאזור מכונת הכלים, שיתכופף, שחס וחלילה ראשו לא ייחבט.
בבית תמיד גידלו כלבים וחתולים. קני אהב אותם וטיפל בהם במסירות. עומר מספר שהיה ילד אחראי ואפילו דאגן. היה דייקן, לא אהב לאחר, מילא את כל חובותיו, אבל תמיד היה שקט ומסוגר, מרוחק משהו. הוא לא היה ילד שמשתף וחולק את מה שעובר עליו. עם זאת היה ילד משפחתי, שאהב לבלות בבית עם בני המשפחה. ילד טוב ומיוחד.
מילדותו אהד את קבוצות הכדורגל מנצ'סטר יונייטד, ברצלונה ומכבי חיפה. תמיד היה מבקש מעומר שיביא מביקוריו בחו"ל את צעיפי הקבוצות שאהד. אהב לבוא לבית לצפות ביחד במשחקי כדורגל וכדורסל. בבית אהדו את קבוצת מכבי ת"א בכדורסל וקני שמח לאידם כשהפסידו, אבל עומר אומר, שבסתר ליבו גם הוא היה בעצם אוהד של הקבוצה המשפחתית. כילד נסע לביקורים אצל משפחתה של נואל באנגליה ובספרד. הסבא מספרד היה מכנה את קני "פליקמן", על שום שהיה מתקשר בידיו ברגליו באין שפה משותפת.
קני היה בעל חוש מוסיקלי מפותח. בילדותו ניגן בחצוצרה, אבל זנח אותה כשהסתיימה החובה ללמוד בכלי נגינה. מכל סוגי המוזיקה הפופולרית, הוא אהב את המוזיקה המזרחית והזמר האהוב עליו היה אייל גולן.
כשעלה קני לכיתה ט' נעמי מוקה נקבעה כמחנכת כיתתו. היא נזכרת במפגש הראשון שהיה לה איתו. באחת ההפסקות, קני הפתיע ופנה אליה: נעמי, שמעתי שתהיי המחנכת שלנו. נעמי אמרה: השמועה נכונה, ואתה תשרוד את זה?" שקט השתרר ואחריו - "אני חושב שכן..."
קני מילא תמיד את כל חובותיו הלימודיות. אבל לא התאמץ להצטיין. בדרך כלל מיעט להשתתף בפעילויות חברתיות. הוא לא היה סחבק של החברה והיה לו חוג חברים קטן ומצומצם.
קני בחר ללמוד במגמת הצילום ועשה פרויקט גמר בעידודו של המורה המסור עזרא צחור. נעמי מוקה המחנכת בתיכון, אומרת: אהבתי אותו וגם דאגתי לו. שמרתי איתו על קשר גם אחרי סיום הלימודים. שמחתי לשמוע ולראות איך נפתח בזמן השרות הצבאי וגם כשחזר לבארי ועבד בדפוס. מדי פעם היינו נפגשים ומחליפים מילים. התרשמתי שטוב לו. היה בינינו איזה קשר טוב, בלי הרבה דיבורים. ואיך יכול להיות שלא אראה אותו יותר, אני לא מעכלת. וזה כל כך משגע ומטריף שילד כזה כבר אינו.
והיו לו לקני כמה חברים נבחרים שזכו להיות אנשי אמונו, הם זכו בחבר אמיתי, כזה שאפשר לחלוק איתו חוויות, רגשות, צחוקים ומחשבות. היו בחברות עליות ומורדות, אבל זו הייתה חברות עמוקה ואינטימית מזן מיוחד ונדיר. הבשורה המרה ניחתה כמו רעם ביום בהיר והחיים סטו ממסלולם. הייתה לו לקני בשנים האחרונות את חברתו ניר, שכולם זוקפים לזכותה את השינוי שחל בו. מי עכשיו ישיר לה, מי יצחיק אותה, מי יכתוב לה מילים כ"כ יפות וחכמות?
בצבא שירת כלוחם בגדוד 50 של הנח"ל. הוא לא אהב את המסגרת הצבאית, אבל בהחלט אהב את חבריו ליחידה. מיד לאחר השחרור נסע עם כמה מהם לשבוע טיול בתאילנד.
כשחזר, נכנס לעבוד במחלקת וי.אי.פי. בדפוס. אהב את העבודה והשתלב בה יפה ועל אף שלא אהב את האירועים החברתיים לגיבוש המחלקה, היה מין כוכב אהוב על הבנות וגם על הבנים. גיא ש. מנהל המחלקה, מספר איך חיש מהר התמקצע, היה מסור ועוזר כשצריך וכזה צנוע, ואיך השאיר כל בוקר עם סיום המשמרת פתקים משעשעים מלאי הומור לבאים אחריו. ואיזה מזל הוא אומר, שהיה לי שכל לאסוף ולשמור אותם. עכשיו הבאתי אותם לנואל ועומר, שלא ידעו איזה הומוריסטן גדל להם. גיא אומר: עכשיו, אני לא יכול להפסיק לחשוב עליו, הוא כל הזמן אצלי בראש.
הוא עבד הרבה במשמרות לילה והתכונן לטיול הגדול במזרח. קיבל טיפים מאחיו הבוגרים שכבר עשו את המסע. קנה מצלמה חדשה וערך את כל הסידורים הארגוניים, כולל אישור מהביטוח למצלמה החדשה. הכל זרם ללא תקלות. לפני כשלושה שבועות יצא לדרך עם חבר. טסו לסרי-לנקה ומשם המשיכו לתאילנד.
ב-S.M.S האחרון שקיבלה נואל, הוא איחל שנה טובה והתעניין בשלום כולם, במיוחד ביוסף-ריי, האחיין, והכלבה האהובה קולה.בני המשפחה חשו בשינוי שחל בו בשנים האחרונות. נטשה אינה יכולה להפסיק לחשוב על החיוך שלו ועל ההיפתחות שלו. אדם אומר שהיה אח אוהב ללא צורך להרבות במילים. תמיד היה טוב לשהות בחברתו כי הקרין איזה מאור פנים ושקט. יוני מציין את הקשר המופלא שהתפתח בין קני ויוסף- ריי הקטן.
קני היה עלם חמודות אהוב. ניצן שזה עתה החל להיפתח אל העולם. והנה באחת נדם ליבו. בפתאום נקטעו חייו. העולם התהפך.
הותיר את הוריו, אחיו, משפחתו המורחבת ואותנו - המומים, אבלים וכואבים.
יהי זכרו ברוך.
חסר רכיב