title
דף תרבות - שישי 27.9.2013
 

                                                                        

דף תרבות  - קיבוץ בארי

יום שישי כ"ג תשרי תשע"ד  27/9/2013

 

ריכוז תרבות סיכום ביניים

בימים אלו, של אחרי החגים, אני מסיימת קצת יותר משנה ראשונה בתפקיד. בהזדמנות זו אני רוצה קודם כל להודות לכל האנשים שליוו ועזרו במהלך שנה מרתקת זו.

בראש ובראשונה אני רוצה להודות לאבי צור שסיים את תפקידו בתרבות ושליווה אותי בתפקיד בשנה הראשונה, ידע להתרוצץ ולעבוד כמו נער בן 16 אבל גם ללמד אותי מנסיונו הרב איך להעז ולחלץ קדימה, איך לשמור על החיוך בכל רגע בעשייה ובעיקר לשמור על המקום והמנהגים המיוחדים של קיבוץ בארי.

בזכות אבי ואחרים עשינו כמה שינויים בשנה זו שמשדרגים את ארועי התרבות בבארי כגון שיפוץ מרתף בית העם והפיכתו לאולם מופעי חורף אינטיימים, רכישת ציוד הגברה (במסגרת השקעות רווחה) וטיפול בציוד בראשות דרור שיש וצוות הנערים המסור. חדי האוזן והעין בוודאי מרגישים באיכות ההגברה והתאורה באירועים האחרונים שהיא שילוב של צוות מקצועי וציוד מתאים. חשוב לדעת שהשימוש בציוד שלנו חוסך לבארי עשרות אלפי שקלים בשנה וההשקעה ברכישת הציוד צפויה להחזיר את עצמה בתוך שנה בלבד. שינוי קטן נוסף הוא עגלת הקפה שבנו לנו בנגרייה (גיא ברוך תכנון) עם המיחם הגדול הקבוע באדיבות טל עצמוני וענף המזון. זה גם בדיוק הזמן להודות לצוות הנערות המקסימות שתפעלו את ערבי קפה גרנוליט במהלך הקיץ דפנה אדמתי,נטשה גינג, דניאל קליינר, גל קניסו, מיטל וייס, יולי בן עמי, ועוד בנות מקסימות....

תודה מיוחדת גם לשותפים הקבועים שלנו לעשייה לאלון אפרת איש החצרות שלנו על השמירה ושינוע הציוד, לצבי אלון ועופר גתי על התיעוד, לחגי אבני שהופך כל אירוע לחגיגה לעיניים, לזיוה וסופי על ערבי הגלריה, לגיא ברוך שידו בכל, לליאורה על העבודה הלא פשוטה של שיבוץ התורניות וגם לשגב קידרון ועידו גלברד הנערים החרוצים שבלעדיהם אי אפשר להרים שום אירוע.

תודה גדולה לעדה שזר על שהשאירה לנו "קרקע פורייה" לעשייה וערוץ פתוח למחשבה ורעיונות.

שוב סליחה מכל מי שלא הזכרתי - אתם רבים וטובים!!!!

 

מספר נושאים נוספים:

ציוד תרבות -  חסר לנו הרבה מאוד ציוד שחברים לקחו בהשאלה  ועדיין לא החזירו. הציוד הזה חסר ולעיתים אנו רוכשים ציוד חדש רק בשביל לגלות אחרי הרכישה שהציוד האבוד חסר בפתאומיות.  חסרים לנו שולחנות, כיסאות, תלבושות, כלי עבודה, מחצלות, סאג'ים, ציוד תאורה, כלי עבודה ועוד.

קלאב קאר התרבות חולקת באופן רשמי את הקלאב קאר עם התברואה ובאופן לא רשמי עם כל העולם. לאחרונה רבו מקרים של נזק לקלאב קאר בעקבות שימוש ונהיגה לא נכונים. מיותר לציין כי עלויות התיקונים הן הוצאה מיותרת של התרבות. לאור זאת החלטנו כי הקלאב קאר ישמש רק לשימוש מוסדי של התרבות והתברואה ולא יינתן יותר לחברים לצרכים פרטיים. אנא קבלו בהבנה החלטה זו ואל תפנו אלי בבקשות לשימוש פרטי בקלאב קאר.

תורניות אנחנו עושים את מירב המאמצים כדי לצמצם עד כמה שניתן את נטל התורניות, לאחרונה רבו מקרים של חברים שלא הגיעו לביצוע התורנות מה שהטיל עומס כבד ומיותר על החברים שכן התייצבו. אנא מכם, התייצבו לתורנות אליה שובצתם או עדכנו בזמן את ליאורה אם אינכם נמצאים כדי שנוכל לדאוג להחלפתכם.

מתנדבים לריכוז חגים לקראת החגים הבאים (חנוכה, טו בשבט, פורים, פסח ועוד) אני קוראת לחברים לבוא ולסייע בהפקת החג. אני מחפשת בעיקר ראשי צוותים שיגבשו סביבם בעזרתי צוות קטן ואיכותי להפקת החג. ניתן גם להתנדב בזוגות או בצוותים.

שתהיה לנו שנה מבורכת, שנת אהבה ושגשוג!

כרמית דבורי

 

 

בשבוע הבא -4/10/20123 יום שישי

נתאסף שוב בבית- העם לשיר ולשמוח עם

 "פרלמנט העמק"

תתכוננו....

מני ואיילת

 

 

טריאתלון בארי ה-2 - שבת 28/9/2013

                             לקראת הטריאתלון נתלה על לוח הטריאתלון דף הרשמה.

שימו לב!! אם אתם לבד, בזוג או בשלשה יש לרשום:

את שמכם, מספר וצבע לחולצה שתזהה אתכם כיחידים וכמיוחדים - והכול בכתב יד ברור ובלי קשקושים.

מהרו להירשם והתחילו להתאמן!!!

צוות הטריאתלון.

 


"קיבוץ לומד בריאות"

בשבוע שבין 11-18/10/2013

נלמד נתנסה ונחווה מגוון רחב של נושאים ופעילויות לבריאות הגוף והנפש.

הולך להיות שבוע מסקרן, מעניין ורב חושי לכולם  מקטן ועד גדול.

רשמו ושריינו לפניכם את התאריך! פרטים בקרוב...

 

 

 

 

 


ממשיכה תערוכת הצילומים עם הניחוח המקומי המשובח. צילומים מרהיבים מנופי הנגב ווידיאו מאזור רהט.

הצלם הוא עזרא צחור- חבר קיבוץ רביבים, ידוע לרבים מאיתנו כמורה לצילום ממגמת הצילום בנופי הבשור, מורה ומחנך, שהעמיד דורות רבים של צלמים צעירים בבארי ובאזור כולו. מציג את "אדמה ללא צל". מציגה איתו בחדר ההקרנה חנה בן-חיים יולזריאת "אשה הולכת", וידיאו, מתוך "פרקי נגב".

"אדמה ללא צל" הוא שם ספרם של חברי קיבוץ רביבים, אלכסנדר ז"ל ויונת סנד. הספר הפך סמל להיאחזות באדמה לא ידידותית, למאבק יומיומי לחיים, להישרדות, לניסיון האמיץ להחיות את הקרקע החשופה, הקשה.

"אך באדמת הנגב יש גם הרבה רכות, הרבה מסתורין", כך מצהיר עזרא, שהגיע לרביבים בגיל 13 מנתניה לאחר שנפטרה אימו, ובידו מצלמה שקנה מכספי בר המצווה שלו. מאז רכש עזרא את מצלמתו הראשונה והגיע לרביבים, קרוב לחמישים שנה חלפו, בהן הוא מצלם את סביבתו המיידית. מירב תמונותיו הן תמונות הנוף המדברי הנגבי ואוכלוסייתו. בתערוכה בבארי בחרנו מתוך המאגר העצום של צילומיו של עזרא בצילומים שמביאים את היופי המדברי לשיאו. יופי עוצר נשימה, נשגב, רומנטי, פתוח מאופק עד אופק.... הנגב משנה את פניו ומופיע בצילומיו של עזרא קסום ומלא הפתעות וצבעים. רק מי שחי במקום בכל מאודו ומכיר אותו על בוריו יכול להפיק ממנו מראות שכאלו.

חנה בן-חיים יולזרי מציגה את "אישה הולכת". עבודת וידאו מתוך "פרקי נגב". חנה חיה ויוצרת בירושלים. הנגב מהווה עבורה את המקום האחר. את הפרויקט "פרקי נגב" החלה ב2009 - זמן בו שהה בנה בקיבוץ צאלים, במהלך שרותו  כחייל בנח"ל. מאז החל מסעה כאמנית בנגב. בתקופה זו, החלה לצלם ולהקליט באזור צאלים ורהט, ובמרחבים החקלאיים שבין עין השלושה לעזה.

בווידיאו "אישה הולכת" היא עוקבת אחר אישה ערביה ההולכת הליכה נמרצת מהעיר רהט, חולפת על פני מפעל מקומי לעבר הכביש ונעלמת מחוץ לתחום הראייה. לעומת עזרא המצלם מקרוב, מתוך הכרות קרובה עם המקום, עמדת התצפית של הצלמת מרוחקת פיסית. היא מנכיחה את המאמץ שלה לראות. הסרט מטושטש, "זום אין" ממרחק רב וניכר המאמץ הרב להצליח לעקוב אחר האישה. חנה מוסיפה לתערוכת צילומיו של עזרא מבט אחר על הנגב, מבט של מתארחת שאינה מפה וגם אינה מסתירה את אי שייכותה. כמו עזרא, גם חנה, מוקסמת מאיכויותיו ומייחודיותו של המרחב הנגבי, האנושי והנופי שאין להפרידם זה מזה

סופי וזיוה.