title
דף תרבות - שישי 22.4.2011
 

דף תרבות

22.4.11

 

 

גלריה

הערב בשעה 19:30 נערוך פתיחה חגיגית בתערוכתן של שרון ליפשיץ וסיוון גרוס.

לאחר ארוחת הערב, הציבור מוזמן ל"קפה ועוגה" ברחבת הגלריה.

פרטים על התערוכה מעבר לדף.

 

ליל הסדר שהיה

ליל הסדר השנה היה מיוחד מאד כך מעידים המשתתפים. למרות שהיה ארוך (שעתיים תמימות), היו בו חידושים מרעננים. הייתה תפאורה חדשה מרהיבה ביופייה שהכינה זיוה ילין המוכשרת,  היו מעט קטעי קריאה והרבה קטעי שירה בשיתוף הקהל, היו קטעים מומחזים שהוסיפו צבע ועניין לערב, ומתי לאחרונה ראינו תזמורת בהרכב כה גדול של נגנים כל כך מוכשרים?! היה סדר מוצלח במיוחד ולמרות שתודות שלחנו כבר שלשום ביומון , אני רוצה שוב להודות לכל מי שנתן יד ועזר להכין את הערב הנפלא הזה ומתנצלת אם שכחתי במקרה מישהו. זה לא מובן מאליו, זה דורש הרבה רצון אכפתיות ומחוייבות ואת כל אלה קיבלנו והרבה מצוות החג – מנצ'ר, כרמית, רונית, ילנה, אלון, יהודית וייס והדס. נתראה בטכס קציר העומר.

 

טכס קציר העומר – יתקיים ביום ראשון כ' בניסן  24.4.2011 ערב חג בשעה 16:30. את הטכס נערוך השנה בשדה החיטה מעבר למגרש הכדורגל.

יש גישה נוחה לקלנועיות בכביש ההקפי של הקיבוץ.

בצוות החג: רבקה מנור, ורד גולד, דלית יצחקי ויניב הגי.

 

הקרנת הסרט "אבק גאה"

ביום ראשון כ' בניסן 24.4.11 חוהמ"פ בשעה 20:30 במועדון, נקיים הקרנת בכורה של הסרט "אבק גאה" עם האמן, יוצר – דונדי שוורץ. הסרט מספר סיפור אישי ואנושי, ומשולבים בו צילומים רבים מהסביבה שלנו. ביצירת הסרט משמש דונדי בכל התפקידים: במאי , מפיק, צלם,עורך, קריינות – הפקת יחיד.

המוזיקה המלווה את הסרט היא מוסיקה מקורית של להקת "מוזיקי " עם איתן חדד. אורך הסרט 20 דקות. לאחר ההקרנה יהיה מפגש עם דונדי. מומלץ ביותר.

כולם מוזמנים.

 

הקרנת הסרט – "ילדי טהרן"

ביום שלישי 26.4.2011 בשעה 20:30 במועדון, לקראת יום השואה החל השנה ביום שני 2.5.2011 נקרין את הסרט שהפיקה דליה גוטמן "ילדי טהרן".

 

פאבארי

יום שישי 29/4/2011 – מסיבת פתיחת הקיץ ברפת. מסיבה מטורפת. שווה לחכות.

כניסה מגיל +19 בהצגת תעודת זהות.

בארי ובמב"חים – 25 ₪       חוצונים – 50 ₪

שתייה חינם!

ומשפט לסיום: "איך שייע אומר, מי שלא רוצה להיות כאן  welcome " (שייע פייגנבוים, מהתוכנית בובה של לילה).

הצוות.

 


בגלריה

הערב בשעה 19:30 נערוך פתיחה חגיגית בתערוכתן של שרון ליפשיץ וסיוון גרוס.

שרון ליפשיץ היא בת ניר עוז, שעזבה וחיה בלונדון. אמה היא צלמת. בעבודת הוידיאו שלה "הקו והמעגל"  מצולם טקס אשר מתרחש בחדר החושך, בו מדפיסות האם והבת תמונות המעוררות דו-שיח הבוחן את ההיסטוריה המשותפת שלהן, של המשפחה ושל הקיבוץ. במהלך הצילום, שארך כמה שבועות, הן הדפיסו סדרה של נגטיבים מהשנים 1959-1982. באותם שבועות בחדר החושך הן חזרו לימי הילדות של שרון שבהם ניזונה ראיית העולם של הילדים מהחזון של ההורים, ובאותה שעה הייתה זו בשבילם מציאות שאין טבעית ממנה. הוידיאו כולו מצולם במבט מגבוה, כשהמצלמה ממוקמת מעל קערת המפתח ורק ידיהן של האם והבת נראות וקולן נשמע. בתוך הקערה מתהווה וצץ הדימוי בשחור לבן. כמו טקס מאגי, שחוזר על עצמו שוב ושוב. שרון מחזירה אותנו לנגטיבים הישנים, לסיפורים האישיים והמשפחתיים ולחדר החושך , רב הקסם. לצד שרון ליפשיץ, בחלל הגדול, תציג סיוון גרוס את עבודתה "פועלת דור שלישי". נקודת המפגש של שרון ליפשיץ עם סיון גרוס עוברת דרך האידיאולוגיה הסוציאליסטית הפועלית, שמעסיקה את סיון. סיון גרוס נולדה בפתח תקווה וחיה בשיכון עובדים. היא מביאה את המודעות הפועלית  שלה לאומנותה. ביצירתה היא הופכת בעצמה להיות פועלת חלוצה שבונה את הארץ. היא בונה מודלים ארכיטקטוניים של מעין שיכונים המבוססים על קוביות ומלבנים, על פי האדריכלות המודרנית באירופה שחדרה גם לארץ. על הקירות רישומים  וקולאז'ים של פועלים ופועלות אנונימיים, המחזיקים בידם חפץ שמסמל את המקצוע שלהם. סיון גרוס לוקחת אותנו עשרות שנים לאחור, מחזירה אותנו לימי הזוהר של האידיאולוגיה הסוציאליסטית בארץ ושואלת מה קרה מאז.

בחלל הגלריה מתרחשת נקודת המפגש בין שתי האמניות. מפגש שיש בו מין הנוסטלגי ומין הערכי ומעלה שאלות חברתיות סוציאליות לגבי ההווה בו אנו חיים.

*לתערוכה יצא קטלוג. מעוניינים יוכלו לקבלו בעוד כשבוע.

הפתיחה הפעם היא בערב שבת, מהשעה 19:30. הגלריה מזמינה את כולכם לקפה ועוגה ברחבת הגלריה, באווירה תרבותית ונעימה.

בשעה 21:00 תתקיים שיחה בהשתתפות האמניות.    כולם מוזמנים!

                                                                                                                      זיוה ילין

       שבת שלום!