title
דף תרבות 10.12.10
 

 

10.12.10

 

 

 

חנוכה... חנוכה... חנוכה

שמונת ימי חג החנוכה היו עמוסי פעילות ומי שבא גם נהנה.

ביום ראשון בילינו בפעילות יצירה שארגן צוות הורים מיומן שעושה זאת כבר שנה שנייה. הפעילות הייתה כיפית ונראה שההורים נהנו לפחות כמו הילדים. תודה לאיילת הגי והעוזרים: לודי, מירב אריאלי, יקי שגיא, אורית כהן, יונת אור, נטע ברוך ורבקה מנור. סליחה אם שכחתי משהו.

ביום שני כיבדו אותנו ילדי כתת ורד בלביבות חמות שהכינו במיוחד ובשוקו חם והגישו לנו בצורה מאד אסטטית, יפה ונעימה. כל הכבוד ותודה רבה.

ביום שלישי נדדה החנוכייה עד למגרש הכדורסל הביתי, הדלקנו נרות  עם ענקי הכדורסל וקיווינו לניצחון המכבים, לצערנו הנס לא קרה.

ביום רביעי נר שמיני ואחרון, צפינו בהצגה לכל המשפחה "ביקור הגברת הראשונה במדינת טעיתי". לאחר הדלקת החנוכייה למדנו כמה להטוטי ג'אגלינג והיה כף גדול.

תודה רבה לצוות חנוכה ולכל מי שהגיע ונהנה. נתראה בשנה הבאה.

 

ט"ו בשבט

בקושי הסתיים חג החנוכה וכבר נושף בעורפנו ט"ו בשבט.

הנטיעות יתקיימו השנה כנראה בשבת 22.1.11 (לפי אילוצי מזג אוויר).

אנחנו עדיין לא יוצאים לנטיעות אבל כן רוצים להיות מוכנים.

1.      תחרות צילומים הפכה אצלנו למסורת מבורכת. גם השנה אנחנו מכריזים על תחרות צילומים. השנה נושא הצילומים יהיה: "צמחים ובעלי חיים בטבע".

2.      חברים שנולדו להם השנה נכדים(וכמובן גם נינים) מחוץ לבארי ומעוניינים לטעת לכבודם עץ מוזמנים לרשום את הפרטים: שם מלא ושמות ההורים ולהעביר לתא דואר של התרבות.

 

עדכונים מהגלריה

לכל מי שעבר ליד הגלריה ושם לב לפעילות חשודה באזור, להלן הדיווח שישקיט את ליבו ויספק את יצר הסקרנות הטבעי:

הגלריה עוברת שדרוג קטן שכולל החלפת הרצפה הישנה, שלא טיפלנו בה בזמנו , או ליתר דיוק שפיכת בטון מוחלק מעל המרצפות הקיימות. לצורך כך פירקנו את מבנה ההקרנה שעמד בחלל, ונקים אותו מחדש משודרג, עם יכולת ניידות. כלומר- על גלגלים!

בתערוכה הבאה בעוד שבועיים, שבת ה-25.12, נפגש כולנו בפתיחה של יוחנן דרוקר ונעמה בוצר ונתחדש עם הרצפה וחדר ההקרנה המשודרג.

אני רוצה להדגיש שכל זאת התאפשר הודות לכספים שהגיעו אלינו ממנהל התרבות, משרד המדע התרבות והספורט, ולא  מכספי הקהילה של בארי.

                                                                                                זיוה ילין

לא רק לגיל השלישי

ביום שלישי 21.12.10 יתקיים מפגש עם יגאל צחור לכל החברים והגיל השלישי. יגאל הוציא לאחרונה ספר חדש "עוטף ישראל". ספר מרתק העוסק במאה שנות התיישבות קיבוצית. הספר מתחיל ברביבים. במשך המסע פוגש יגאל אנשים מעניינים מאילת בדרום דרך  הערבה, "עוטף עזה" בנגב, בית שאן, מרום גולן ועד גבול הלבנון. סיפורם של האנשים, צעירים ומבוגרים הוא סיפורה של הארץ הזאת שעדיין לא תמו תלאותיה ותמיד יש מה לספר עליה.

הספר יהיה במועדון בימים הקרובים, כולם מוזמנים לעיין בו. רשמו לפניכם את התאריך למפגש עם יגאל צחור.

להתראות יהודית ותמר.

בפאב

היכונו, היכונו. מסיבת סיום השנה האזרחית ביום שישי 31.12.10.

 

במועצה

סופרים פוגשים את העולם – "מילה במילה". ביום שני 13.12.10 בשעה 18:00. 

סוזן אדם (רכוש גנוב) ונעה ידלין (חיי מדף) מדברות על חיפוש אחר המילים והמסע בתוך השפה בדרך אל פיהן וליבן של הדמויות.

ערב נשים  ביום שלישי 14.12.10 בשעה 18:00.

השקת חוברת מתכונים משותפת לנשים מאשכול, מכסיקו ומצפון מזרח ניו יורק.

הערב הוא לנשים בלבד. סטנדאפ קולינרי של השף איציק אסף. ההרשמה מראש עד יום ראשון 12.12.10 (מספר המקומות מוגבל). עלות השתתפות 50 ₪.

הצגת המנויים "מראה מעל הגשר" ביום רביעי 15.12.10 בשעה 21:00 באולם אשכול. עלות 100 ₪.

המופע "לא סופי" - יאיר לפיד, רמי קליינשטיין, תמיר הרפז במוצ"ש 18.12.10 בשעה 21:00 באולם אשכול.

סופרים פוגשים את העולם – "יופי של עברית". ביום שני 20.12.10 בשעה 18:00. ערב עברי-בריא עם הד"ר אבשלום קור בצאת ספרו "יופי של עברית". עלות 30 ₪.

קפה סרט -  "דקדוק פנימי" – מוצ"ש 25.12.10 בשעה 20:30. עלום 30 ₪.

סרט ישראלי. ירושלים, שנות השישים המוקדמות. דווקא בתקופה בה גדל בארץ הישראלי החדש, הצבר שלא ילך שוב כצאן לטבח אצל הינדה בבית צרה שכזו, גדל אהרון, מין ילד רגיש כזה בעל עולם פנימי מפותח עם נפש שיוצאת אל העידון, אל האמנות, אל מה שהוא לא מוצא בביתו.

 

·        כולם מוזמנים להירשם למופעים. לצערנו כשאין מספיק נרשמים – נאלצים לבטל את המופעים.

 

 

                  

שבת שלום!