title
כמה שיותר לאפשר שיבואו


בימים האלה הלב שלנו עם החיילים, נמס למראה הפנים הצעירות במדי החאקי, או של המילואימניקים המאובקים. הם באים מ'בפנים' או מהשטח ואנחנו, שהפכנו לדבר הקרוב ביותר לבית בשבילם, רוצים לתת להם ככל האפשר.
המלחמה, שנחתה על סף דלתנו, החזירה את יעקב בנאקוט לתפקידו מימי 'עמוד ענן', ובשלושת השבועות האחרונים הוא מתאם בין בארי ובין החיילים.

"מעין תיאם בימים הראשונים, מספר יעקב, בגלל העומס שנוצר עליו ביקש ביומון עזרה ואני התנדבתי."
למה אתה דואג במסגרת התפקיד? למקלחות, למקומות לינה לקבוצות או בודדים, לכל צרכיו של מי שנשאר לשהות פה. אני מסתובב במקומות הלינה של החיילים, בודק אם יש בעיות ופותר אותן.
זה תפקיד של 24/7 ?
הוא נמשך לאורך כל היום, הכי מאוחר שפנו אלי היה בשתים עשרה בלילה. הכל עובר דרכי, כל קבוצות החיילים שבאו ללון פה. לפעמים חברים שואלים אם אפשר להביא קבוצה.
קרה שסירבת? 
כל מי שפנה ופונה אלינו יכול להתקלח. אם יש מקום לישון- גם ישן פה. בשבוע שעבר המקום התמלא לא היתה אפשרות לתת לקבוצות לישון פה ונאלצנו בצער רב לענות בשלילה.
איך המגע שלך עם החברים? הם תופסים אותי בדרך, רוצים לקחת חיילים להתקלח, יש חברים שנסעו ובאו להגיד לי שהבית שלהם פנוי ואפשר לבוא אליו. אני משתדל להשאיר את זה למקרה של חוסר ברירה כי אני לא יכול להיות שם כל הזמן.


מי אנשי המפתח שלך היום? מרדכי נווה ארגן מנגל לחיילים, על דלית יצחקי הטלתי את אירוח המ"כים, היא דאגה גם לאירוח קצינים בדרגות גבוהות וארגנה מתנדבות שמוכנות לארח חיילות בכל שעה נתונה..אילן חדד נתן תשובה לסתימות בביובים של אולם ספורט, דניאל אלון פתר את הפסקות החשמל. יובל בר- אני לא יודע איך היינו מפנים בלעדיו את כמויות האשפה, בעיקר באזור אולם הספורט. הוא עובד 24 שעות כולל סופ"ש
וכמובן יצחק נשיא שדואג בעיקר לקבוצות קטנות.
בשבוע השלישי של המבצע היה פה צפוף מאד..
לא ציפינו לצפיפות ברמה כזאת. נוצר פקק ליד אולם הספורט. חנו בכבישים פנימיים. קרה שהיינו צריכים לפנות חברה באמבולנס והדרך היתה תפוסה. ניסנו לווסת את הכניסה בשער ( הלך בקושי) , שמי שנמצא פה כמה שבועות לא יחנה בכבישים הפנימיים.
מה ההנחיה היום? הורדנו את מחסום אולם הספורט כדי שלא ייכנסו לכבישים הפנימיים ויחנו בחוץ. רכב שבא עם ציוד או אספקה מוריד אותם ויוצא.
השבוע יותר רגוע.. אנחנו בתפוסה מלאה אבל לא בכמויות גדולות. יש מקום ( בתיאום) לעוד קבוצה שתרצה לנוח ולהתקלח. אתמול בעשר למשל התקשר אלי איש קשר וביקש להכנס. הם הגיעו בצהריים, נחו, התקלחו והגיעה אליהם חברת קייטרינג והכינה להם אוכל.


יכול לחזור מקרה בו תסמסו לחברים ותבקשו שיבואו לקחת חיילים להתקלח?
כן, אם תגיע קבוצה גדולה בהתראה קצרה, מעכשיו לעכשיו.
איך אתה מרגיש באופן אישי?
זו התרומה שלי למצב בו אנחנו נמצאים. ידעתי למה אני הולך, עברתי את זה בעופרת יצוקה. אני לא נהנה- אבל מרגיש שנותן משהו, מקווה שלא יהיה עוד אבל אמשיך לתת. כמה שיותר לאפשר שיבואו, יירגעו, ינוחו, ישתו. אני לא מתחשבן על כלום. רק שיהיה להם טוב.