title
כל התכנים של 'קיבוץ לומד את עתידו'
קיבוץ כבר לומד את עתידו, על יזמות, מוטיבציה, יצירתיות ומה שביניהם.
כאן תמצאו את תכני ותמונות השבוע. היכנסו לגלרית התמונות ולחוברת
שיהיה מלמד ומשכיל!

דפוס בארי – מבט אל העתידפתחנו את היום ואת השבוע בפעילות אחה"צ לכל המשפחה (ולשכנים..), פעילות מיוחדת וייחודית שנתנה לנו טעימה מעולם המחר וחשפה בפני הקהל את אחת הטכנולוגיות החמות והמדוברות ביותר בעולם התעשייה – הדפסת תלת מימד. הקהל שהגיע נהנה מניסוי כלים, עשה זאת בעצמך, כשכל אחד ואחת קיבלו את האפשרות לבנות לעצמם עיצוב משלהם, מדליה עם שמם מוטבע עליה, ולקבל את המדליה לאחר ההדפסה במדפסת תלת מימד.
אז שאלנו האם במיק עובד על מעטפית תלת מימד? והאם לשם הדפוס צועד בבטחה? האם בקרוב לצד הדיגיטל יקום מחסן לרהיטים שהודפסו במשמרת לילה??
את התשובות קיבלנו מיניב הגי ורותי אלגרנטי שסיפרו על כיווני הדפוס לשנים הבאות ועל איך נערכים לקראת השינויים הרבים שעובר שוק הדפוס העולמי. ועל הדרך, שמענו גם כמה חשוב שיש לנו קליטה רבה ומבורכת של בני ובנות הקיבוץ לענפים השונים בקיבוץ ומחוצה לו וכמובן גם לדפוס.
בקיצור: שווה לבוא, לשאול, לשמוע, להכיר, להשכיל וללמוד ביחד את עתידנו.

זה הזמן לחשוב אחרת - על מוטיבציה ומחוברות ארגוניתבהרצאת הפתיחה של שבוע "קיבוץ לומד את עתידו" שהתקיימה אתמול בערב, למדנו מפרופ' צבי סגל על מגמות עכשוויות במוטיבציה ויצירת מחוברות ארגונית. מחקרים רחבי היקף מראים כי הגורמים הבולטים ביותר בתהליכים אלו הם תחושת השייכות, המשמעות ויכולת הפיתוח האישית והמקצועית. ההיבט הכספי הוא בין מעוררי המוטיבציה, אך באופן מפתיע (או שלא?) - לא נמצא במקום גבוה.
לקיבוץ, כחברה שיתופית, יש פוטנציאל גבוה ליצירת מוטיבציה ומחוברות ארגונית, אך הוא לא תמיד מממש זאת. הבדלים בין-דוריים שמורגשים היטב גם בחברה הקיבוצית מהווים אתגר נוסף בפני יצירת מוטיבציה ומחוברות בעיקר בקרב דור ה-Y (גיל 40 ומטה) ודור ה-Z (גיל 20 ומטה).
המפתח בתהליך זה הוא אחריות משותפת: מאחר ש"פרופיל המוטיבציה" של כל אדם שונה, האחריות על יצירת המוטיבציה היא קודם כל של כל אדם כלפי עצמו. עם זאת, על הארגון (או הקיבוץ) ליצור אווירה שתעודד את הפרט לפתח מוטיבציה, בין היתר על ידי אווירה של לכידות חברתית וסיוע לאנשים ברכישת הכלים לזיהוי גורמי המוטיבציה האישיים שלהם. אחד החסמים המרכזיים בדרך לכך היא הבעיה שאנשים מפחדים להשתנות ולכן מתקשים להתאים עצמם לסולם המוטיבציה האישי שלהם. גם כאן יכול להיות לארגון תפקיד חיובי ביצירת אווירה המהווה קרקע נוחה להתפתחות ולהשתנות.

 ערב TED עובדי חוץ: האנשים מאחורי ההגהבבארי מעל 100 עובדי חוץ והמספר הולך וגדל (מי שהיה ביום א' בהרצאה של פרופ' צבי סגל יודע חלק מהסיבות לכך...). מי שלא נכנע אתמול למזג האוויר הסוער, זכה לשמוע על תחומי העיסוק המגוונים והעשירים של שמונה עובדי חוץ, בערב של הרצאות קצרות ומעוררות עניין. לוטן פיניאן, שולי רחום, אושרי שרעבי ולילך קיפניס סיפרו לנו על היבטים שונים של חינוך וטיפול בהם הם עוסקים; אילי דינר ועומרי אבן סיפרו על האופן שבו הנדסה משפיעה על חייהם של אנשים החל מהפרטים הקטנים ועד לפרויקטים רחבי היקף; עילם מאור סיפר על עבודתו באגף התכנון במשטרה וטל שהם על עבודתו במכון אברהמסון לגמילה מהתמכרויות. לצד החשיפה לתחומים השונים, למדנו גם על האתגרים והקשיים שטומנת בחובה עבודת החוץ בקשר עם הקיבוץ ועל היתרונות האישיים והציבוריים של היציאה לעבוד בחוץ.

ולמי שרוצה לחוש את האווירה: שולי רחום מספרת על עבודתה בסרטון בפייסבוק


יוזמים עתיד ורודאתמול בחמש אחרי הצהריים הלכנו עם אמא למרכולית ובדרך...
גלגלנו גבינות עם דגן, הטבענו תמונות יפות על פיסות עץ יפות לא פחות עם עיונה וגיא, והקפנו את מגדל המים במסלול אקסטרימי אתגרי ורטוב (מהגשם) שסידר לנו ארז בחסות לה-מדווש. תודה רבה ליזמים ולכל מי שעזר בארגון, ניהול וחיסול התחנות השונות.
מזג האוויר המאיים לא הרתיע את ההמון וגם הפעם הגיעו הורים וילדים רבים להנות מהפעילות, תמשיכו ככה!!

תאריך פרסום
21/2/2016
גלריית תמונות